1.nat. Ace KBDB - 2018

7.nat. Ace KBDB- LD 2019

Nový katalog chovných párů zde:

Léta hledání a úspěchů

V životě chovatelů holubů už to tak je,že se musí hledat nové cesty k úspěchu na závodním poli. Výsledky v samotných závodech jsou ten nejlepší barometr, zda se chov ubírá tou správnou cestou.

Jak to vypadá v Olympia týmu?

Již dědové dnešních chovatelů Vítězslava a Mojmíra byli milovníci holubů.Otec Jan závodil s holuby už před druhou světovou vojnou.V době vojny fašisté zakázali holuby chovat, u otce však několik chovných párů přežilo schovaných na půdě za slámou.Proto mohl po skončeni vojny ihned nastoupit na startovní čáru a úspěšně závodit. V roce 1948 se narodil syn Vítězslav a jakmile začal chodit, otec ho hned zaučoval holubářskému řemeslu. Mnohem později v roce 1964 se narodil druhý syn Mojmír a on také obdobně jako jeho starší bratr Víťa našel brzy lásku k holubům. V té době už Víťa závodil na vlastní pěst.Léta ubíhala a Vítězslav byl povolán do národního družstva v zápase ř.ř. V roce 1972 získal olympijské vítězství a mnoho dalších evropských a světových úspěchu. Po skončení své sportovní kariéry v roce 1980 na OH v Moskvě se bratři rozhodli,že si nebudou s holuby navzájem konkurovat,své chovy spojili a nastoupili společnou cestu. Výkony jejich holubů šly rychle nahoru. Práci s holuby začali stavět na moderních poznatcích a hledali co nejlepší chovný materiál. Snad zázrak,ale hlavně jejich píle je dovedla k získání chovného páru č.1.,který jim pomohl získat nejvyšší mety v chovatelském sportu.

Získali jsme třikrát titul mistra ČR , a každoročně se  nacházíme na předních místech. Na vypsaném mistrovství světa Versele Laga naše holuby ve třech ročnících obsadily druhé místo v kategoriích středních tratí. Českou republiku naše holuby reprezentují na  světových olympiádách. V roce 1993 na Kanárských ostrovech a v roce 1995 v Holandském Utrechtu jsme obsadili 1.místo.

Potomci těchto holubů získali řadu úspěchů jak v Čechách tak ve světovém měřítku.Původ těchto holubů je dnes obsažen v mnoha  šampiónech.Tyto holuby se osvědčily u řady přátel,kteří s nimi také úspěšně závodili.Pokud by jste se např. podrobně podívali na rodokmeny  kolekce České a Slovenské reprezentace pro Olympiádu PH v Jižní Africe, pak zjistíte,že 2/3 těchto holubů mají v původu právě krev tohoto základního páru.

Holubi byli prodáni do řady zemí,kde také úspěšně závodí. (Slovensko,Polsko,SRN,Holandsko,Belgie,Dánsko,Ukraina,Rakousko,USA,Taiwan,atd.)

V současné době se Olympia zabývá všemi typy závodů tzn.krátké a střední tratě do 500 km. (línie páru č.1 osvěžená o rychlé holuby Janssen,Meulemans,Van Loona a Sontjes)

Dlouhé tratě (500 až 800km) (linie páru č.1 osvěžená holuby s Stiechelbout, Aarden,Van Roi)

Maratóny-závody přes noc nad 900km (stará naše krev osvěžená holuby Stiechelbout,Aarden a Van Roi

Poněvadž náš chov má vysokou úroveň, doplňujeme ho každoročně nějakou posilou z těch nejlepších holubů v Evropě. Nová posila se připařuje na naše základní holuby a teprve vyjdou-li testy, jsou zařazeni do chovu.

Věřím,že tito holubi potvrdí svou kvalitu také u Vás a přinesou řadě chovatelů příjemné prožití volného času a radost z úspěchu.